برگزاری همایش فرهنگ، تلاش و اشتغال

برگزاری همایش فرهنگ، تلاش و اشتغال در شرکت صنعت چوب شمال

در روز شنبه مورخه ۹۶/۰۶/۰۴ و به مناسبت سومین روز از هفته دولت همایش فرهنگ، تلاش و اشتغال با سخنرانی حاج آقا اربابی مسئول حلقه صالحین طلّاب شرق استان و با حضور جناب آقای سلاق سرپرست محترم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبد، جناب آقای توکلی مدیر محترم شهرک صنعتی گنبد و جناب سرهنگ صدری فرمانده محترم حوزه بسیج کارگری شهید برونسی گنبد و جمعی از مدیران، سرپرستان و کارکنان شرکت صنعت چوب شمال در محل سالن کنفرانس ساختمان آموزش برگزار گردید.

در این جلسه حاج آقا اربابی مواردی را به شرح ذیل برای حاضرین تبیین نمودند:

– امروزه در کنار فراهم کردن زیرساخت‌های لازم که باید از سوی دولت فراهم شود، استفاده از نیروهای توانمند علمی و دانشگاهی یکی از ضروریات توسعه کشور است. عامل مهم دیگر در دستیابی به توسعه، توجه به آموزش‌های مهارتی (فنی و حرفه‌ای) است. این آموزش‌ها علاوه بر تربیت نیروی کار مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، از طریق بسترسازی خود اشتغالی، به حل مشکل بیکاری نیز کمک شایانی می‌نماید.

– در زمینه فرهنگ باید با شیوه‌های مناسب علمی و متناسب با نیازهای جوانان در جذب آنان به کارهای جمعی فرهنگی و معنوی تلاش کنیم و زمینه رغبت آنها را به این موارد بیشتر نمائیم.

– دشمنان با استفاده از جنگ نرم و تهاجم فرهنگی می‌خواهند فرهنگ اسلامی و بومی ما را از بین برده تا هویت دینی و اسلامی خود را از دست بدهیم. آنان با استفاده از کارشناسان مجرب با تغییر لباس، فرهنگ و استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی در این راه قدم گذاشته و در راه رسیدن به اهداف شوم خود بسیار مصمّم هستند.

– نباید از جوانان غفلت کرد و اگر در جذب آنها به مسائل فرهنگی، دینی و معنوی سست عمل شود قطعاً دشمنان ما با هزار ترفند و برنامه‌های عوام فریبانه تلاش خواهند کرد تا با جذب جوانان ما آنها را به سمت فرهنگ غربی سوق دهند و لذا لازم است که در برنامه‌های فرهنگی خود بیشتر از گذشته به جوانان بها دهیم و از نظرات و مشارکت آنها در برنامه‌های خود بهره‌مند شویم.

همایش فرهنگ، تلاش و اشتغال
همایش فرهنگ، تلاش و اشتغال
همایش فرهنگ، تلاش و اشتغال
همایش فرهنگ، تلاش و اشتغال